Kniha Eldest

8. června 2007 v 15:40 | glogísek |  Eldest

KNIHA ELDEST

- obal knihy - John Jude Palencar
- název knihy - Eldest (2.díl , zatím vyšly jenom dva díly , Empire - 3. díl vyjde asi na konci roku 2008 a první díl se jmenoval Eragon - vyšešl 2004)
- z trilogie - Odkaz dračích jezdců
- nakladatelství - Fragment
- autor - Christopher Paolini
- datum vydání - 22. 11. 2005
- počet stran - 642
- počet kapitol - 71
- velikost - přibližně stejná jako u Eragona - (+/-) 160 x 230 mm - ale je hrubší
- cena - 450 Kč (,ale na internetu jde sehnat o dost levněji ,ale musíte si připočíst poštovné a balné)
- děj knihy Eldest - Po bitvě se vydá Ažihad, Murtagh a Dvojčata společně s několika bojovníky pronásledovat do tunelů urgaly. Po návratu z tunelu je ale překvapí skupina nepřátel, kteří zabijí Ažihada a zajmou Murtagha a Dvojčata.
Eragon, sužovaný neustálými záchvaty bolesti jizvy na zádech, získané po souboji s Durzou, se vydává dokončit svůj výcvik jezdce do Ellesméry, kde ho vyučuje poslední z Dračích jezdců Oromis spolu s jeho zlatým drakem Glaedrem.
Mezitím do Carvahallu znovu přichází ra'zakové s vojáky a obléhají vesnici, která odmítá vydat Eragonova bratrance Rorana. Ra'zakové tedy zajmou Roranovu milou Katrinu, a Roran přesvědčí celou vesnici ,že musí odejít.Ve vesnici zbyde už jen hrstka vesničenů - těch kteří odmítly odejít.
Celá vesnice se vydá přes Dračí hory do Teirmu.
Eragon se v elfském hlavním městě neustále učí a ve volném čase s Aryou objevuje jeho krásy. Při Oslavě Pokrevní Přísahy (oslava, kterou elfové pořádají) ho draci kouzlem vyléčí a změní mu podobu, po které se podobá jak vzhledově, tak vlastnostmi elfům.
Mezitím celý Carvahall, v čele s Roranem, dorazí do přístavního města Teirmu, kde naleznou pomoc u zkrachovalého obchodníka Jeoda Tyčky, se kterým posléze ukradnou nejrychlejší loď Království - Dračí křídlo. Při plavbě do Surdy, kam se chvíli před nimi přestěhovali všichni Vardenové, vedeni Nasuadou - dcerou zesnulého Ažihada, musí nejenom čelit lodím z Království, které je už od Teirmu neúnavně pronásledují, ale také překonat mořský vír Kančí oko.
Eragon přeruší výcvik a vrátí se zpět k Vardenům, protože se schyluje k dlouho očekávané válce a na hranicích Surdy táboří statisícové vojsko krále Galbatorixe. V následné bitvě se Eragon střetne s Galbatorixovým novým jezdcem Murtaghem a jeho drakem Trnem. Murtagh ho přemůže, ale prokáže mu milost a nezajme ho. Prozradí však něco, co se až do teď nevědělo…Vezme si od Eragona Zar'roc se slovy, že je jsou bratři.
Díky včasnému příjezdu vesničanů z Carvahallu a trpaslíků se vítězství začíná přesouvat na stranu dobra, a tím také začíná válka elfů, Vardenů, Surdy a trpaslíků proti tyranovi a krutovládci Galbatorixovi.
Vbitvě je bohužel zabit trpasličí král Hrothgar a Roran zabije proradná Dvojčata - kouzelníky..... hlavně díky tomuto činu Vardenové vyhrají první bitvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Četli jste, a líbila se vám 2. Paoliniho kniha Eldest ?

ANO - je úžasná ! 80.8% (101)
ANO - líbila se mi. 8% (10)
Celkem ano. 4.8% (6)
Nic moc. 0.8% (1)
NE - nelíbila se mi. 1.6% (2)
NE - je to naprostá blbost ! 4% (5)

Komentáře

1 prcek prcek | Web | 5. června 2008 v 14:55 | Reagovat

jj moc se mi líbila. Zajímalo by mě jak velký bude Brisingr =oD ( ty knihy jsou čím dál tím tlustší)

2 glogísek - autorka blogu glogísek - autorka blogu | Web | 5. června 2008 v 19:38 | Reagovat

Nemyslím že bude o moc  tlustší ... tak max o pár desítek stran (kolem 70)...

3 murtagh murtagh | E-mail | 9. července 2008 v 17:34 | Reagovat

Práve začínam čítať Eldesta a bude to úžasné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.