Bradavice a jejich učitelé

18. srpna 2007 v 15:29 | glogísek |  Bradavice
Bradavická škola čar a kouzel


Bradavice
Bradavice (Hogwarts) jsou škola, kde studují mladí kouzelníci a čarodějnice.Škola má čtyři koleje, jejichž jména jsou jména zakladatelů školy: Nebelvír (Gryffindor), Havraspár (Ravenclaw), Mrzimor (Hufflepuff) a Zmijozel (Slytherin).
Bradavice se nacházejí někde v severní Anglii a nejlépe se do nich dá dostat Bradavickým expresem,který vyjíždí každý rok 1.září z nádraží King´s Cross v Londýně a to pouze z 9.a 3/4. nástupiště. Nedaleko Bardavického Hradu je jezero,ve kterém žijí jezerní lidé. V Zapovězeném lese,který obkolopuje Bradavice z několika stran, žijí kentauři, obří pavouk Aragog, obr Dráp a mnoho dalších kouzelných tvorů. Na Bradavických pozemcích je Hagridova bouda, ve které žije hajný a bradavický profesor Rubeus Hadrid,také vrba mlátička a po smrti brumbála přibyla ještě bílá hrobka na břehu jezera.
  • Tajemná komnata: Podle legendy ji nechal postavit Salazar Zmizojel, před odchodem ze školy a ukryl do ní nejhroznějšího tvora kouzelnického světa, který zabíjí pouchým pohledem. Pouze právoplatný Salazarův dědic je oprávněn komnatu otevřít. Poprvé se tak stalo, když do školy nastoupil Tom Radlle alias Lord Voldemort, a zemřela přitom Ufňukaná Uršula. Podruhé tak učinila Giny Weasleyová, kterou ovládal Tom Radlle, jako vpomínka, kterou zanechal ve svém deníku.

UČITELÉ A PERSONÁL ŠKOLY

Binks: Učitel Dějin čar a kouzel. Binks je duch a proto pamatuje z historie opravu mnoho. Bohužel jeho výklady jsou tak nudné, že většina studentů při nich usíná.
Albus Brumbál: Ředitel školy v Bradavicích. Harry je jeho velkým oblíbencem, až by někdo mohl říst, že jemu, jeho přátelům a vůbec celému nebelvíru nadržuje.
Firenzen: Kentaur ze Zapovězeného lesa, kterému nabídl Brumbál místo, poté co byl členy stáda vyhnám a málem zabit. Kentauři obecně jsou známi svým viděním budoucnosti, proto se stal novým učitelem Jasnovidectví.
Madam Hoochová: Vyučující létání na koštěti, která zárověn zastává funkci rozhočí při famfrpálových zápasech.
Zlatoslav Lockhart: Stal se učitelem Obrany proti černé magii, po Quirrelovi. Je autorem mnoha dobrodružných knih, které májí vyprávět o jeho hrdinstvých, pravda je ale taková, že hrdinství ukradl jiným čarodějům a pak je zbavil jejich paměti, což je jediné kouzlo, které zvládá. Sám se pak o pamět připravil ronovou hůlkou, která byla značně poškozena, proto kouzlo zasáhlo Lockharta a ne Rona.
Remus Lupin: Učitel Obrany proti černé magii po Zlatoslavovi Lockhartovi. Když sám studoval na škole byl přítelem James Pottera, Siriuse Blacka a Petera Pettigrewa, který nakonec James a Lily zradil a jen díky němu je Voldemort nalezl a zavraždil. Remus je spoluautorem Pobertova plánku, na kterém jsou všechny tajné chodby a zkratky. Sám má jedno velké tajemství, že je Vlkodlak. Toto tajemství znalo pouze několik lidí a proto se stali jak Sirius tak Pettigrew neregistrovanými zvěromágy.
Minerva McGonagallová: Je profesorkou Přeměnování a zárověn zástupkyní ředitele a ředitelkou Nebelvírské koleje. Ona sama je zvěromág, umí se proměnit v kočku. V hodinách je velmi přísná, ale žáci k ní mohou přijít s každou prosbou kdykoli. Své koleji nikdy nenadržuje a má smysl pro spravedlnost.
Alastor Moody: Moody je bystrozor a člen Fénixova řádu, pochytal mnoho smrtijedů, kteří jsou zavřeni v Azkabanu. Albus Brumbál mu nabídl učitelství Obrany proti černé magii, které převzal po Remusu Lupinovi. Ale celý školní rok byl zavřen v kouzelnické truhle, kam ho zavřel smrtijed Bárty Skrk, který sem byl nasazen na rozkaz lorda Voldemorta.
Madam Prýtová: Vyučuje Kouzelnické houby a byliny, ve kterých se studenti učí o učincích kouzelnických rostlin. Prýtová je ředitelkou Mrzimorské koleje.
Quirell: Učitel Obrany proti černé magii, který vyučoval v Bradavicích při nástupu Harryho na škole. Quirell nabídl Voldemortovi, že s ním bude sdílet svoje tělo. Po večerech putoval do Zapovězeného lesa, kde pil krev jednorožců, kteráho udržovala na živu. Harry ho nakonec přemohl, když se snažil získat Kámen mudrců, který by dal Voldemortovi život.
Rubeus Hagrid: Poloobr, který je hajným a klíčníkem v Bradavicích a také byl chvíli učitelem předmětu Péče o kouzelné tvory, který vyučoval s velkou láskou, jelikož má velice rád velká a nebezpečná zvířata, jako jsou draci atd. Má velkého psa, kterému říká Tesák. Hagrid je velký přítel jak Brumbála tak Harryho. Hagrid byl zavřen v Azkabanu, když ho křivě obvinili.
Sibyla Trelawneyová: Pravnučka slavné čarodějnice a věštkyně Kasandy Trelawneyová a učitelka Jasnovidectví v Bradavicích. Svojí třídu měla v jedné z věží Bradavického hradu. Nakonec byla v pátém ročníku Harryho docházky vyhozena ze školy Vrchní vyšetřovatelkou z ministerstva kouzel.
Severus Snape:
Učitel Lektvarů a ředitel Zmijozelské koleje. Od začátku Harryho neměl rád, ale navzdory tomu co si myslel Harry, mu nikdy nechtěl ublížit. Snape je také členem Fénixova řádu. Snape byl, ale kdysi také Smrtijedem, do Azkabanu nebyl poslán pouze, proto že pracoval pro Brumbála jako zvěd.
  • Dolores Jane Umbridgeová:
    Učitelka Obrany proti černé magii. Minister kouzel nad ní držel ochranou ruku a proto se stala ředitelkou bradavic, když byl Brumbál na útěku. Ještě předtím byla Vrchní vyšetřovatelkou. Při hodinách žákům vůbec nedovolila kouzlit a upřednostňovala žáky Zmijozelu. Často s oblibou udílela nelidske tresty žákům.
Argus Filch : Zastává funkci bradavického školníka. Společnici mu tvoří kočka paní Norrisová. Filch zná skoro všechny tajné chodby na hradě, takže je u vás dřive, než stačíte říct švec. Podporuje tělesné tresty(např. věšení za kotníky apod. - stále má naleštěné okovy) a svádí boj s Protivou, kterého se marně snaží chytit.Je to moták (kouzelník, který neumí čarovat)
Skorobezhlavý Nick
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klokoci klokoci | Web | 18. srpna 2007 v 15:29 | Reagovat

ahoj! na mem webu právě probíhá několik soutěží a i ty se můžeš zapojit! byla bych ráda,kdyby ses zapojil/a do některé soutěže a kdybys aspon napsala nějaký komentář! můj webík je hlavne o pejskách ale je tam i mnoho bleskovek( aspon jedna za den) , a soutěží! určitě se koukni! ps: OMLOUVÁM SE ZA REKLAMU!!

2 zuvacka zuvacka | 15. července 2008 v 18:08 | Reagovat

velmi podrobne ........................super pecka

3 hanys hanys | 1. srpna 2008 v 16:35 | Reagovat

hmm par postav ti tam chybi ne?pokud nebudu počitat Křiklana ktery je v poslednich dvou dilech tak dobře ale co profesor Kratikon??ten je tam pořad i ve filmovem zpracovani a vede havransparskou kolej??na toho bys neměl-a zapomenout. .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.